Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

1.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba pět desítek zraněných si vyžádala železniční nehoda mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Naštěstí šlo jen o cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Kvůli akci platilo na trati v noci ze soboty 15. července na neděli omezení.

Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

Speciálně vypravený vlak Českých drah s padesátkou figurantů zastavil u Královského Poříčí. Běžný přístup k železnici je v tomto místě nemožný, hasiči tak nejprve museli najít vhodnou příjezdovou cestu, přímo k vlaku v první fázi slanili z několikametrového srázu. Ještě předtím drážní hasiči zkratovali trakční vedení. Ve vlaku pak roztřídili zraněné. Ti byli převáženi pomocí nakolejovacích vozíků k místu, kde byl snazší přístup k trati, odtud pak terénní sanitka Báňské záchranné služby, která disponuje prostorem pro více ležících pacientů, převážela zraněné na stanoviště záchranné služby. Policie zároveň prováděla evidenci cestujících a také pátrala po pohřešovaných z vlaku, kteří v panice po nehodě utekli. Na místě zasahoval i vrtulník. „Tato cvičení a koordinace činnosti při nich jsou pro nás velmi důležitá, prověřujeme při nich také komunikaci mezi dispečery a dalšími operativními pracovišti národního dopravce,“ zdůraznil člen představenstva ČD Michal Štěpán.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika