Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začaly přípravy na další Národní den železnice

Začaly přípravy na další Národní den železnice

12.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Osmý ročník Národního dne železnice přivítají České Budějovice. A České dráhy již začaly s přípravami akce.

Začaly přípravy na další Národní den železnice

V  tamním depu SOKV ČD Cargo zástupci národního dopravce řešili především zabezpečení prostoru, osazení plotů a průchozí koridory pro chodce, stání jednotlivých vozidel, lokace světů zábavy, změny a historie anebo historické jízdy do nedaleké teplárny či pivovaru. Oslava svátku železničářů se v jihočeské metropoli uskuteční letos 22. září, České dráhy slibují defilé několika desítek historických vozidel parní, motorové i elektrické trakce, jízdy nostalgických vlaků a railjetu do okolí, přehlídku moderní techniky národního dopravce a noční vlakovou show. Z Prahy a Plzně do centra dění vyjedou protokolární vlaky Pendolino a railjet. Národní den železnice každý rok navštíví zhruba 25 tisíc návštěvníků.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.13

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika