Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace trati na Znojmo

Začala modernizace trati na Znojmo

14.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na celé tři měsíce utichl železniční provoz na traťovém úseku Boří les – Valtice na významné regionální spojnici z Břeclavi do Znojma. Vlaky Českých drah byly mezi Břeclaví a Mikulovem nahrazeny autobusy a původní kolejové těleso, včetně železničního mostu ve Valticích, doslova zmizelo ze světa.

Začala modernizace trati na Znojmo

To jen ale na dobu nezbytně nutnou, než stavbaři položí nový spodek a svršek železničního tělesa, vybudují nové přejezdy a také odvodnění, včetně třinácti propustků a jednoho mostu. Pro cestující se poněkud zkomplikovala cesta mezi Mikulovem a Břeclaví, kde autobusy jezdí podle zvláštního jízdního řádu. Vozy náhradní dopravy se občas dostávají do nekonečných kolon na tamních silnicích a nestihnou tak přípojné vlaky, byť ty odjíždějí až po vypršení domluvené čekací doby. Na trať, po níž bude možné jezdit rychlostí až 120 km/h, by se měly motorové vlakové soupravy vrátit letos 1. července. Rekonstrukce směrem do Znojma by měla po etapách pokračovat i v dalších letech. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika