Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace trati na Znojmo

Začala modernizace trati na Znojmo

14.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na celé tři měsíce utichl železniční provoz na traťovém úseku Boří les – Valtice na významné regionální spojnici z Břeclavi do Znojma. Vlaky Českých drah byly mezi Břeclaví a Mikulovem nahrazeny autobusy a původní kolejové těleso, včetně železničního mostu ve Valticích, doslova zmizelo ze světa.

Začala modernizace trati na Znojmo

To jen ale na dobu nezbytně nutnou, než stavbaři položí nový spodek a svršek železničního tělesa, vybudují nové přejezdy a také odvodnění, včetně třinácti propustků a jednoho mostu. Pro cestující se poněkud zkomplikovala cesta mezi Mikulovem a Břeclaví, kde autobusy jezdí podle zvláštního jízdního řádu. Vozy náhradní dopravy se občas dostávají do nekonečných kolon na tamních silnicích a nestihnou tak přípojné vlaky, byť ty odjíždějí až po vypršení domluvené čekací doby. Na trať, po níž bude možné jezdit rychlostí až 120 km/h, by se měly motorové vlakové soupravy vrátit letos 1. července. Rekonstrukce směrem do Znojma by měla po etapách pokračovat i v dalších letech. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika