Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Z Prahy do Harrachova přímým rychlíkem

Z Prahy do Harrachova přímým rychlíkem

8.2.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Rychlíky Českých drah budou od 14. dubna letošního roku spojovat Prahu s krkonošským Harrachovem. Národní dopravce se na novince dohodl s organizátory dopravy pro Prahu a Středočeský kraj.

Z Prahy do Harrachova přímým rychlíkem

Přímé vlaky budou jezdit o víkendech a svátcích. Oproti stávajícímu jízdnímu řádu vyjedou také tři nové spoje na trasu mezi Tanvaldem a Harrachovem a jeden mezi Harrachovem a Turnovem. Opět se však jedná o víkendová spojení. Národní dopravce na linku R21 nasadí čtveřici motorových vozů řady 854.2, v úseku Praha – Tanvald pak spolu s přívěsnými vozy řady Bdtn757. Dále jsou ČD schopny poskytnout posilová vozidla. Motorové vozy budou disponovat infosystémem, aby byl v rámci oběhu zachován Středočeským krajem požadovaný standard. Ve vlaku bude možné přepravovat i kola. Cestu vlaky zvládnou za 3 hodiny a 15 minut, respektive za 3 hodiny a 30 minut na cestě z Harrachova do Prahy.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.38

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika