Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Z Klatov do Rudy po modernizované trati

Z Klatov do Rudy po modernizované trati

12.1.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Trať ze západočeských Klatov do Železné Rudy je kompletně rekonstruována. Hlavním přínosem rozsáhlé opravy téměř padesátikilometrového úseku je především zajištění většího pohodlí a bezpečnosti cestujících a zvýšení traťové rychlosti.

Z Klatov do Rudy po modernizované trati

Kromě zkrácení jízdní doby vlaků se vylepšila i propustnost trati. Novinky jsou patrné i na nástupištích zastávek a stanic. Tam nechala SŽDC instalovat moderní rozhlasové a informační systémy, osvětlení a kamery. Nově bylo vybudováno i devět přejezdových zabezpečovacích zařízení, ostatní přejezdy byly upraveny a zapojeny do systému dálkového řízení. Rekonstruován byl i traťový a místní rádiový systém. Celá trať je nyní řízena z dispečerského pracoviště v Železné Rudě-Alžbětíně. Projekt vyšel na bezmála jednu miliardu korun, zhruba dvě třetiny pokryl příspěvek z EU.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.15

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika