Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

17.2.2023 – autor: PETR SLONEK

České dráhy v průběhu prosince dokončily instalaci wi-fi palubní sítě do všech motorových jednotek RegioNova, ve kterých tuto službu požadují objednavatelé drážní dopravy. Snadný přístup k internetu tak denně nabízí několik tisíc spojů národního dopravce od mezistátních vlaků po vedlejší regionální dráhy.

Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

„Více než 2 600 regionálních osobních vlaků dnes přímo v jízdním řádu nabízí službu palubní sítě wi fi. K tomu lze připočítat další stovky regionálních spojů, na kterých nyní nasazujeme vlaky vybavené wi-fi, aniž by byly v jízdním řádu speciálně označeny. Snadný přístup k internetu je jednou z nejčastěji požadovaných služeb mezi objednavateli dopravy i mezi samotnými cestujícími. Koncem loňského roku jsme dokončili další z projektů, který tyto služby plošně rozšiřuje na území celé ČR. Nyní má wi-fi přes 500 vozidel vyhrazených pro regionální dopravu,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Wi-fi bylo dovybaveno celkem 131 jednotek RegioNova, které jezdí v Královéhradeckém, Moravskoslezském, Pardubickém, Středočeském a Jihočeském kraji, v Praze a v Kraji Vysočina. V roce 2022 se uskutečnila montáž wi-fi do 61 RegioNov. Další zástavby se odehrály v roce 2021 a dříve. Služba byla v uplynulém období doplněna také do 82 jednotek CityElefant v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji nebo do několika desítek řídicích a patrových vozů. Desítky nových vlaků, jako jsou RegioPantery nebo RegioSharky, jsou wi-fi vybaveny už z výroby. 
České dráhy tak nyní jen v regionální dopravě disponují více než 500 elektrickými a motorovými jednotkami nebo motorovými a osobními vozy vybavenými wi-fi. Celkem to představuje více než 900 jednotlivých vozů. 
Během letoška se plošně rozšíří služba wi-fi na elektrifikovaných tratích na Vysočině a v Olomouckém kraji díky nasazení nových elektrických jednotek RegioPanter. Koncem roku se objeví další vlaky s wi-fi i na neelektrifikovaných tratích díky motorovým jednotkám řady 847 od polského výrovce PESA.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika