Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

9.6.2021 – autor: JOSEF HOLEK

ZC VUZ Velim se může pochlubit dvěma novými odstavnými kolejemi pro zkoušenou železniční kolejovou techniku. Dvě celkem 260 metrů dlouhé, nezatrolejované koleje vyrostly v prostoru vpravo od vrátnice – v místě, kde jedna kolej míří od zkušebního okruhu k hale Dynamického zkušebního stavu.

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí
Právě u hlavní brány, vedle přejezdu, vzniklo rozvětvení pomocí stávajících, již použitých, ale regenerovaných výhybek a kolejnic. Výstavbu VUZ připravoval již od loňského podzimu. První vozidla by měla na vybudovanou infrastrukturu najet v červnu, kdy bude zahájen půlroční zkušební provoz. Nové koleje navýší kapacitu pro stání kolejových vozidel a sníží nároky na manipulaci s odstavenými vozidly na současných kolejích.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD testují provoz pod dohledem ETCSČD testují provoz pod dohledem ETCS

12.8.2022 - ČD jezdí od dubna ve zkušebním provozu pod dohledem ETCS na trati Olomouc – Přerov – Břeclav. Jízdy osobních vlaků Českých drah pod dozorem jednotného evropského zabezpečovacího systému začaly s celkem třiceti strojvedoucími a… »

Elinka se opět shledala s BobinkouElinka se opět shledala s Bobinkou

8.8.2022 - František Křižík by měl radost. Po téměř 120 letech od zprovoznění první elektrifikované dráhy v českých zemích se na koleje mezi Táborem a Bechyní vrátil elektrický motorový vůz M 400.001, tedy populární Elinka, pamětnice… »

České dráhy zajistí dopravu na Plzeňsku a v Českém leseČeské dráhy zajistí dopravu na Plzeňsku a v Českém lese

5.8.2022 - České dráhy budou od prosince roku 2023 do prosince 2033 zajišťovat veřejnou drážní dopravu na Plzeňsku a v Českém lese. Zástupci Plzeňského kraje se letos v červnu rozhodli uzavřít smlouvu s ČD na základě tržních konzultací.… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika