Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

9.6.2021 – autor: JOSEF HOLEK

ZC VUZ Velim se může pochlubit dvěma novými odstavnými kolejemi pro zkoušenou železniční kolejovou techniku. Dvě celkem 260 metrů dlouhé, nezatrolejované koleje vyrostly v prostoru vpravo od vrátnice – v místě, kde jedna kolej míří od zkušebního okruhu k hale Dynamického zkušebního stavu.

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí
Právě u hlavní brány, vedle přejezdu, vzniklo rozvětvení pomocí stávajících, již použitých, ale regenerovaných výhybek a kolejnic. Výstavbu VUZ připravoval již od loňského podzimu. První vozidla by měla na vybudovanou infrastrukturu najet v červnu, kdy bude zahájen půlroční zkušební provoz. Nové koleje navýší kapacitu pro stání kolejových vozidel a sníží nároky na manipulaci s odstavenými vozidly na současných kolejích.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika