Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

10.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Díky dlouhodobé nájemní smlouvě s německou dopravní společností Vogtlandbahn pomáhají na Podorlicku zabezpečovat regionální dopravu čtyři starší, avšak bezbariérové motorové vozy od švýcarské firmy Stadler.

Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

Jejich novější tuzemské modifikace pod názvem RegioSpider jezdí již na Vysočině, na Liberecku a Českotřebovsku. Oproti verzi vyrobené přímo pro České dráhy mají „žluté“ RegioSpidery vestavěny místo italských motorů Iveco Cursor od německé firmy MAN. Zapůjčené stroje navíc disponují odlišným řízením, jsou jednodušeji vybavené a chybí v nich zabezpečovač typu MIREL. Vozidla jsou běžně k zastižení mezi Častolovicemi a Solnicí, ale i mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika