Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

19.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Více než 450 osobních vozů Českých drah řad A, B, BDs, BDt již bylo vybaveno LED svítilnami. Zařízení vlakové čety i cestující informuje, zda jsou zalamovací dveře správně zajištěny proti otevření za jízdy.

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Lze říci, že všechny vozy, které ČD nyní nasazují na dálkovou dopravu, už disponují světelnou indikací. Zbylých zhruba 300 vagonů bude technologií osazeno zhruba do srpna příštího roku. Technické řešení spočívá v dosazení snímačů polohy horní západky dveří a doplnění světla. Vozy jsou také vybaveny samolepkami s informacemi o bezpečném chování během jízdy. Instalované optické zařízení má dvě informační úrovně – venkovní stranu a vnitřní stranu vozu. Na vnější je v podobě LED světelného prvku signalizováno žlutým světlem umístěným u každých nástupních dveří, že některé dveře nejsou spolehlivě uzavřeny. Důležité je, že personál vlaku se tak nově i ze strany nástupiště díky signalizaci dozví o nedostatečně uzavřených dveřích nejen na této straně, ale i z druhé opačné strany vozu. Uvnitř vagonu je signalizováno řádné neuzavření trvale svítícím červeným světlem konkrétních dveří.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.71

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika