Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlaky SuperCity pod Tatrami

Vlaky SuperCity pod Tatrami

11.9.2014 – autor: MICHAL ŠTĚPÁN

Pendolino Českých drah brázdí naše koleje už více než deset let. Za tuto dobu berou naši zákazníci eleganci cestování spoji SuperCity jako samozřejmost s tím, že se zde vždy kloubí kvalita, rychlost, servis na palubě i přesnost jízdy. Z původní spojnice Ostravy, Olomouce a Pardubic s Prahou došlo loni k rozšíření nabídky o spoje jedoucí do Plzně a dalších západočeských měst až po Františkovy Lázně. V novém jízdním řádu 2014/15 se Pendolino opět pravidelně vydá na Slovensko, i když jinak než v minulosti.

Vlaky SuperCity pod Tatrami

Spoje SuperCity Pendolino budou i v dalším jízdním řádu vlajkovou lodí Českých drah na trase Praha – Ostrava. Dva páry spojů budou i nadále prodloužené přes Plzeň do Františkových Lázní, avšak pojedou vyváženě – v obou směrech vždy ráno a vpodvečer. Od prosince 2014 se Pendolina podívají i na Slovensko. Nebude to poprvé. Ještě před tím, než se Pendolina usadila na lince Praha – Ostrava, zajížděla i do Bratislavy. A byla tu už i Žilina – jako prodloužení některých vlaků z Ostravy. 

Rychlá cesta na střední Slovensko a do Košic

Letošní prosinec odstartuje cestujícím i vlakům Pendolino další nové možnosti, příležitosti i očekávání v podobě důrazu na spojení České republiky se Slovenskem. V relaci Praha – Ostrava – Žilina – Poprad-Tatry – Košice se tak objeví značka SuperCity. Pro všechny se otevře prostor zažít na vlastní kůži onu eleganci cestování. Hlavní argumenty, proč právě vlakem SuperCity a proč právě s Českými drahami, budou pro naše zákazníky zřejmé. Dnešní EuroCity Košičan urazí tradiční cestu z Prahy přes Vsetín do Košic za 8 hodin a 21 minut, v opačném směru o 5 minut pomaleji. Noční přímé vlaky jsou ještě o pár desítek minut pomalejší. A SuperCity Pendolino? Oproti nejrychlejšímu spojení dojede na východní Slovensko o téměř hodinu rychleji – z Prahy do Košic to bude na hranici 7 hodin a 30 minut, čímž SC Pendolino potvrdí pozici nejrychlejšího spojení na trhu.

Naše zaměření na zákazníky ale bude stavěno i na nabídce výhodných doplňkových produktů v oblasti Tater a Košic. Domluvili jsme se s našimi obchodními partnery poskytujícími ubytování na středním i východním Slovensku, dále v oblasti Tater počítáme s cenově výhodnými nabídkami pro letní i zimní rekreaci. To vše pro zákazníky spojů SuperCity Pendolino, kteří je využijí. 

Denní autovlak nově v pátek

Denní autovlak do Košic už nepojede, nynější spoj Košičan totiž na Slovensku od prosince ukončí jízdu v Žilině. Na základě dosavadní poptávky nově povedou ČD i ZSSK autovlak v poloze výhodného pátečního spoje, samozřejmě v kategorii EuroCity. Spoj si udrží název Košičan a bude odjíždět z Prahy v pátek krátce po 13. hodině. Jeho trasa povede přes Olomouc a Ostravu do Košic. Na palubě bude mít zákazník vedle tradičních služeb i wi-fi připojení. Víkendová návštěva Tater, to bude jen jedna z možností, které nový spoj nabídne – vracet se bude v neděli po poledni s příjezdem do Prahy po 19. hodině. Zatraktivnění cestování máme připraveno i pro cestující přímých nočních spojů mezi Českem a Slovenskem, zejména pokud jde o cesty v lehátkových a lůžkových vozech.

Autor je člen představenstva ČD zodpovědný za oblast osobní dopravy.


Průměrné hodnocení (17 hlasů): 3.53

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika