Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlaky Českých drah vyrazily za svátečními zážitky

Vlaky Českých drah vyrazily za svátečními zážitky

4.1.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Do řady turisticky zajímavých míst vyrazily speciálně vypravené vlaky Českých drah. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by je na cestě nedoprovázeli čerti, andělé a Mikuláš. O pozdvižení se družina postarala na speciálech z Plzně na hrad Křivoklát anebo z Tábora do Bechyně. Chyběli jen na Adventním vlaku vypraveném z Českých Budějovic do Polné na Šumavě. Tady mohli cestující zajít na koncert do kostela sv. Martina a vychutnat si šumavskou předvánoční atmosféru.

Vlaky Českých drah vyrazily za svátečními zážitky

Speciálně vypravenou sedmivozovou soupravu s vozy řad Bdt a BamBistro nachystalo plzeňské Regionální obchodní centrum ČD (ROC) na neděli 10. prosince. Vlak měl namířeno z Plzně na Křivoklát.  Asi pět stovek návštěvníků se pak vypravilo na prohlídku hradu anebo si prošlo adventní trhy na nádvoří. „Vlak byl plně vytížen,“ pochválil Vladimír Kostelný, obchodní ředitel ROC. „Počasí nám vyšlo, lidé byli nadšení,“ dodal.  Mikulášský vlak má dlouhou tradici a je velmi oblíbený. Svědčí o tom fakt, že dvě třetiny lístků byly vyprodány za tři dny. Na cestě zpět soupravu navštívil Mikulášův tým a rozdal nadílku. „Příští rok akci zopakujeme,“ pozval obchodní ředitel.

Mikuláš i na Bechyňce

Mikulášský vlak se o den dříve objevil i na Bechyňce mezi Táborem a Bechyní. V čele soupravy se třemi vozy stanula lokomotiva Bobinka E 422.0003. „Ozdobili jsme ji obrázkem Mikuláše, čerta a anděla,“ upřesnil Jiří Ješeta, ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD. Na palubu však nepřišla jen jedna družina, ale rovnou tři. K sobě měli Mikulášové pětici čertů a sedmero andělů a andílků. Děti dostaly od Mikulášů Elfíkův adventní kalendář ale i brambory. „Spokojenost cestujících byla veliká a všichni se již těší na příští Mikulášský vlak. To společně oslavíme nejen sto let republiky, ale také statní železnice,“ zhodnotil Ješeta.

Na jihu Čech ve stejný den vyjel další speciál. Adventní vlak s lokomotivou 754.015 a dvěma vozy řady Bdpee zamířil z Českých Budějovic do Polné na Šumavě. Několik desítek cestujících si pak vychutnalo adventní koncert v polenském kostele sv. Martina. Po vystoupení je čekalo občerstvení v režii ČD v místní hospůdce. Zároveň šlo o symbolickou jízdu – Adventní vlak byl posledním oficiálně vypraveným vlakem v pod taktovkou ČD v tomto regionu.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika