Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

3.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zhruba tři stovky účastníků odvezl do Zlína na 57. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež tradiční Vlak plný úsměvů, jejž pořádají České dráhy. Ve vlaku, který letos jel již počtrnácté, nechyběly děti z mnoha dětských domovů, několik vozíčkářů a také mentálně postižení klienti z různých stacionářů.

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Pražské elektrické jednotce CityElefant 471.074, která jela samostatně v trase Praha – Olomouc, pomáhal v závěru cesty z Olomouce do Zlína středu Brejlovec 754.079 z olomouckého Depa kolejových vozidel. Pro nadšené účastníky z Prahy, Pardubic, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě či Šumperku a dalších měst národní dopravce připravil na cestu malé občerstvení a také v pořadí již sedmý Elfíkův sešit proti nudě a slušivé kšiltovky proti slunci, které se v první parný červnový den opravdu všem hodily. Od dceřiné společnosti DVI děti navíc získaly stolní hry, jež jim pomohly zkrátit dlouhou cestu. Na zlínském nádraží všechny přivítal filmový princ Jan Čenský, manažerka zlínského filmového festivalu Iva Janálová, primátor města Miroslav Adámek a řada dalších osobností.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika