Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

19.10.2016 – autor: PETR SLONEK

Netradiční místo jednání zvolila v pátek 16. září komise rady Asociace krajů ČR pro dopravu. Zasedání se uskutečnilo ve zvláštním vlaku Českých drah, který vezl účastníky z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Za přítomnosti předsedy představenstva ČD Pavla Krtka a místopředsedy představenstva ČD Ludvíka Urbana zástupci krajů řešili aktuální otázky regionální železniční dopravy, především záměr ministerstva dopravy na zřízení státní půjčovny vlaků a nevypisování dotačních výzev ministerstvem dopravy na nákup vozů pro regionální dopravu. Pavel Krtek a Ludvík Urban hovořili o předpokladech pro další rozvoj železniční dopravy a dopravní obslužnosti v regionech. Pavel Krtek ujistil, že České dráhy vnímají požadavky objednatelů a aktivně usilují o jejich naplnění.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika