Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

19.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Fotografická výstava, kterou připravily České dráhy ke sto letům vzniku republiky a státních drah, byla po Praze instalována tentokrát ve vstupní aule Dopravní fakulty Jana Pernera na pardubické univerzitě.

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Na slavnostní vernisáži, které se osobně zúčastnili děkan fakulty Libor Švadlenka, zástupkyně rektora Taťána Molková a členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a Radek Dvořák, si přítomní připomněli nedávný křest elektrické lokomotivy řady 151 s polepem, který připomíná čtvrt století založení tamní dopravní fakulty. Zároveň také zdůraznili úzkou spolupráci pardubické univerzity s národním dopravcem, kde nachází pracovní uplatnění právě řada absolventů Dopravní fakulty. Jak řekl náměstek generálního ředitele ČD pro ekonomiku Radek Dvořák, fotografie by měly evokovat nejen vzpomínku na generace rodičů a prarodičů, ale hlavně zamyšlení nad železnicí, která se postupem času stala klíčovým a spolehlivým dopravním prostředkem současné doby.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika