Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vectrony v barvách ZSSK

Vectrony v barvách ZSSK

25.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) provozuje od nového jízdního řádu 2018 tři zbrusu nové vícesystémové elektrické lokomotivy Vectron od německé firmy Siemens.

Vectrony v barvách ZSSK

Historicky prvním vlakem vedený Vectronem se stal 10. prosince 2017 rychlík 603 z Bratislavy do Košic, v jehož čele stanul stroj 383.101. Následný vlak vyšší kvality IC523 v ten samý den vedla lokomotiva 383.102. ZSSK má v současné době k dispozici tři lokomotivy v atraktivním polepu, které by měly do června doplnit další čtyři stroje. V  závěru roku by tak mělo po slovenských kolejích jezdit už celkem deset těchto moderních lokomotiv, které veřejnost dobře zná i díky pravidelným spojům Českých drah z Prahy směrem na Drážďany a Berlín. Stroje řady 383 společnosti ZSSK jsou plánovány v letošním roce pouze na vnitrostátní spoje mezi Bratislavou a východoslovenskou metropolí Košice, výhledově by se lokomotivy mohly vydat i do Maďarska a ČR, což bude předmětem dalších jednání.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika