Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

27.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zlepšení komfortu cestujících při nastupování, vystupování a při příchodu k vlakům a také zvýšení bezpečnosti železniční dopravy prostřednictvím nového zabezpečovacího zařízení umožňujícího dálkové ovládání technologických zařízení železniční dopravní cesty či zvýšení rychlosti průjezdu vlaků – to jsou hlavní důvody přestavby nádraží ve Veselí nad Moravou.

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Vlaky Českých drah prozatím ve Veselí nad Moravou zajíždí jen k prvnímu a druhému nástupišti, třetí nástupiště je naopak celé v péči stavbařů. Práce jsou rozděleny na několik etap, při nichž se bude měnit provozní režim v závislosti na tom, které nástupiště bude právě k dispozici. Rekonstrukce se totiž odehrává za plného provozu. V samotné výpravní budově se plánuje v příštím roce rovněž oprava haly – konkrétně dlažby, omítky a částečně elektroinstalace. I přes stavební práce zůstane provoz haly pro zákazníky Českých drah zachován.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika