Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

9.2.2017 – autor: PETR SLONEK

V polovině prosince se ve Varšavě setkali šéfové sousedních národních železničních dopravců Pavel Krtek (ČD) a Mirosław Pawłowski (PKP).

Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

Na jednání se probírala témata řešená aktuálně v rámci organizace Společenství evropských železnic (CER) v Bruselu a koordinace zaujímaných postojů obou členských podniků. Klíčový zájem vyjádřili oba šéfové v diskuzi o prohlubování kvality mezinárodní železniční osobní dopravy provozované mezi oběma státy v kooperaci ČD a PKP Intercity. Pavel Krtek se dále aktivně zajímal i o aktuální stav holdingového uspořádání PKP, o efektivní synergie holdingu a o konkurenceschopnost železnice na polském přepravním trhu. Předseda představenstva a generální ředitel ČD zodpověděl otázky šéfa PKP týkající se úplatného převodu výpravních budov na Správu železniční dopravní cesty k 1. 7. 2016. Skupina PKP vykazuje roční konsolidovaný obrat tržeb v úrovni 75 mld. Kč, loni investovala 65 mld. Kč, z toho infrastrukturní podnik PLK 45 mld. Kč, PKP Intercity 15 mld. Kč a PKP Cargo 940 mil. Kč. V rámci Skupiny PKP pracuje na 70 tisíc zaměstnanců.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.29

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika