Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

2.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Co přinese liberalizace tuzemské železnici? To bylo nosné téma třiadvacátého kolokvia Želaktuel 2017, které hostila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Na přednáškách kromě jiného zazněly názory na tržní pilíř liberalizačního balíčku, problematiku otevřeného trhu a zajištění dopravní obslužnosti či postřehy z liberalizace ve Švýcarsku a Bavorsku. Zástupce ministerstva dopravy pak přiblížil roli státu při zajišťování dopravní obslužnosti po roce 2019 a úlohu národního dopravce České dráhy po tomto datu. Želaktuel pořádaly Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice spolu s podvýborem pro dopravu Sněmovního hospodářského výboru.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.14

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika