Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

2.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Co přinese liberalizace tuzemské železnici? To bylo nosné téma třiadvacátého kolokvia Želaktuel 2017, které hostila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Na přednáškách kromě jiného zazněly názory na tržní pilíř liberalizačního balíčku, problematiku otevřeného trhu a zajištění dopravní obslužnosti či postřehy z liberalizace ve Švýcarsku a Bavorsku. Zástupce ministerstva dopravy pak přiblížil roli státu při zajišťování dopravní obslužnosti po roce 2019 a úlohu národního dopravce České dráhy po tomto datu. Želaktuel pořádaly Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice spolu s podvýborem pro dopravu Sněmovního hospodářského výboru.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.14

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika