Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V polské Bydhošti vznikají moderní jednotky pro Pardubický kraj

V polské Bydhošti vznikají moderní jednotky pro Pardubický kraj

18.8.2022

Modernizace vozidel pro České dráhy a Pardubický kraj byla hlavním cílem návštěvy hejtmana Martina Netolického, náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše a zástupců Českých drah ve společnosti PESA v polské Bydhošti.

V polské Bydhošti vznikají moderní jednotky pro Pardubický kraj

„V souvislosti s naší podepsanou desetiletou smlouvou s Českými drahami řešíme postupné nasazování moderních vozidel na naše regionální tratě. Jedná se především o vozy typu RegioShark, které naši cestující dobře znají. Zajímalo nás také, jakým způsobem společnost v rámci vývoje připravuje svá vozidla na alternativní pohony, jako jsou například vodíkové vlaky,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „České dráhy mají s výrobcem podepsanou rámcovou smlouvu na odběr 160 vozů, z čehož již 66 je objednáno, a to včetně vozidel pro náš region, což opět rozšíří počet moderních nízkopodlažních vozidel pro cestující v Pardubickém kraji,“ dodal. Podle náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše se jedná o prostorná a nízkopodlažní vozidla. „Postupně je budeme nasazovat na další regionální tratě tak, abychom opouštěli vozidla řady RegioNova,“ řekl Michal Kortyš.
Výrobce železničních vozidel PESA pro České dráhy vyrábí nejmodernější dieselové jednotky v Evropě, které budou již z výroby vybavené systémem ETCS. „Kromě toho, že se jedná o jednotky nízkopodlažní se schopností převážet cyklisty s koly, imobilní občany na vozíku a maminky s kočárky, jsou též vybavené účinnou klimatizací, zásuvkami na dobíjení drobné elektroniky, nejmodernějším informačním systémem a dalšími vylepšeními, která zpříjemní cestování ve veřejné dopravě,“ uvedl zástupce obchodního ředitele Českých drah Roman Tesař. 
Jednotky jsou poháněny motory Rols Royce, které kromě toho, že splňují nejpřísnější emisní limity pro nesilniční vozidla Stage V, jsou již připravené pro spalování biodieselu druhé generace - HVO.
Pro společnost PESA patří ČR mezi jednu z cílových zemí pro dodávky vozidel. Do země například dodala motorové vozy RegioShark. Jedním z cílům společnosti je vyrábět modulární kolejová vozidla, která budou přizpůsobena jednotlivým typům trakcí. Ambicí je také zapojení do vývoje vozidel na vysokorychlostní tratě. 
 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.4

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika