Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

11.2.2013 – autor: VÁCALV RUBEŠ

Od pondělí 4. února rozšířily České dráhy možnosti palubního portálu spojů SuperCity Pendolino. Cestující, který chce během své cesty nejrychlejším domácím vlakem využít nabídky bistro oddílu, ho už nemusí fyzicky vůbec navštívit. Stačí jen, když si na svém notebooku, tabletu či chytrém telefonu otevře stránky palubního portálu Pendolina a vybere si z kompletní nabídky pokrmů a nápojů. Stevardi mu poté doručí objednávku přímo až na jeho místo zcela zdarma.

V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

Řešíte často ve vlaku dilema, zda opustit své místo i zavazadla, abyste utišili svůj hlad či chuť v jídelním voze? Ve spojích SC Pendolino vás už tato otázka nemusí trápit. Palubní portál nyní nově nabízí přehledný výběr gastronomických produktů, které vám během jízdy obsluha doručí přímo na vaše místo! Vybírat můžete z několika snídaňových menu, polévek, hlavních jídel, alkoholických nápojů, sezonních nabídek i širokého výhodného menu. Stačí jen vybranou položku vložit do virtuálního nákupního košíku a vyplnit kontaktní údaje, aby vás stevardi či stevardky mohli přesně lokalizovat.

Přineseme jídlo do dvaceti minut

Cestující musí ovšem při objednávce uvést číslo sedadla a číslo vozu v konkrétním vlaku (tyto údaje jsou na jízdním dokladu), cílovou stanici, kontaktní e-mail a způsob platby. Pro uhrazení konzumace je totiž možno využít kromě hotovosti také platební kartu, a to prostřednictvím přenosného platebního terminálu. Odeslaná objednávka se bezdrátově prostřednictvím palubní sítě přenese na tablet obsluhy bistro oddílu. Garantovaná doba pro doručení konzumace na místo cestujícího je maximálně 20 minut. Za donášku na místo nezaplatí zákazník ani korunu navíc. On-line objednávky byly spuštěny na základě spolupráce s výhradním poskytovatelem cateringových služeb ve vlacích Českých drah – společností JLV. Tento systém má oslovit zejména cestující, kteří by rádi využili gastronomických služeb v Pendolinu, ale nemohou či nechtějí z různých důvodů opustit své místo. „Vycházíme tak vstříc lidem, kteří například chtějí mít svá zavazadla stále pod dohledem,“ vysvětluje Jan Valeš, ředitel pro obchod a marketing JLV. Typické to může být i pro cestující, kteří jedou sami. Novinka jistě zaujme také rodiny s dětmi, které se tak nebudou muset s ratolestmi přesouvat do bistro oddílu a hledat společné místo. 

Speciální obaly proti chladnutí

Důležitým faktorem pro plnohodnotnost služby je volba servírovacích nádob. Speciálně pro tuto službu byly proto vyvinuty jednorázové obaly opatřené víkem proti chladnutí, které stevard bezprostředně před konzumací odstraní. Součástí obalu je také jednorázový příbor a ubrousek. I nadále zůstane v provozu také minibar, jehož obsluha nabídne zejména drobné pochutiny, teplé a studené nápoje. O možnost občerstvení tak nebudou ochuzeni ani cestující, kteří nemají k dispozici žádné zařízení s technologií wi-fi nebo se rozhodnou teprve při pohledu na nabídku minibaru.

Pokročilý on-line objednávkový systém, který umožňuje donášku plnohodnotného teplého (!) jídla až na místo klienta, je v českých vlacích naprostou novinkou. Tato služba je srovnatelná jen se systémem objednávek prestižních leteckých společností v moderních letadlech. Palubní portál Pendolina se tak stává nejen prostředkem k zábavě, ale šetří i kroky a čas cestujících. 

VÝBĚR Z NABÍDKY

Polévky: zakarpatský boršč, gulášová polévka, hovězí vývar

Hlavní jídla: farmářská pečená žebra v pikantní marinádě, farfalle s tomaty, špenátem a parmazánem, svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem

Saláty: trhaný ledový salát à la Caesar s dresinkem


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 2.78

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika