Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

8.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Pardubické hlavní nádraží a jeho nejbližší okolí projde v příštích dvou letech zásadní obnovou. Největší vizuální změnou bude výstavba mohutné dlouhé lávky pro pěší, která překlene prostor mezi všemi nástupišti a povede až na začátek čtvrti Dukla do místa poblíž vozovny autobusů a trolejbusů.

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

Lávka, kterou navrhl architekt Milan Košař z ateliéru ArchiKo, by měla znamenat velkou výhodu a usnadnění především pro cestující ze železničních spojů, cestu si budou moci ale zkrátit i obyvatelé přilehlé čtvrti. Kromě lávky plánují v Pardubicích rekonstrukci ojedinělé výpravní budovy, výstavbu nového, pátého nástupiště a současně kilometr a půl dlouhou protihlukovou stěnu. Se začátkem stavebních prací se počítá již v roce 2019 a potrvají přibližně tři roky. Celkové náklady rekonstrukce se odhadují na částku dosahující téměř čtyř miliard korun.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.29

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika