Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pardubicích staví multimodální terminál

V Pardubicích staví multimodální terminál

26.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Prostor před pardubickým hlavním nádražím se v listopadu proměnil v jedno velké staveniště, kde postupně vznikne terminál veřejné dopravy. Proto se výrazně změnilo vedení městské hromadné dopravě a do nádražní haly se dá dostat pouze jednou přístupovou cestou.

V Pardubicích staví multimodální terminál

Zastávky MHD jsou od nádražní budovy poměrně vzdálené, a cestující se tak musí obrnit trpělivostí a počítat s delší dobou na přesun. Odměnou jim určitě bude zcela nový terminál, kde budou nově umístěny zastávky MHD pro všechny směry s moderními nástupišti a zastřešeným ostrůvkem, disponující parkovištěm Kiss+Ride, které dodnes chybělo. Počítá se i s kapacitními stojany pro cyklisty a s cyklověží. Do prostoru nově budou soustředěny i doplňkové služby národního dopravce jako ČD bike, ČD parking a ČD taxi a stranou nezůstanou ani klidové zóny, jezírko nebo socha železničního stavitele Jana Pernera. V cílovém stavu na přednádražní terminál přímo naváže stanoviště linkových autobusů. Město také připravuje plány na propojení terminálu s čtvrtěmi jižně od hlavního nádraží.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika