Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pardubicích staví multimodální terminál

V Pardubicích staví multimodální terminál

26.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Prostor před pardubickým hlavním nádražím se v listopadu proměnil v jedno velké staveniště, kde postupně vznikne terminál veřejné dopravy. Proto se výrazně změnilo vedení městské hromadné dopravě a do nádražní haly se dá dostat pouze jednou přístupovou cestou.

V Pardubicích staví multimodální terminál

Zastávky MHD jsou od nádražní budovy poměrně vzdálené, a cestující se tak musí obrnit trpělivostí a počítat s delší dobou na přesun. Odměnou jim určitě bude zcela nový terminál, kde budou nově umístěny zastávky MHD pro všechny směry s moderními nástupišti a zastřešeným ostrůvkem, disponující parkovištěm Kiss+Ride, které dodnes chybělo. Počítá se i s kapacitními stojany pro cyklisty a s cyklověží. Do prostoru nově budou soustředěny i doplňkové služby národního dopravce jako ČD bike, ČD parking a ČD taxi a stranou nezůstanou ani klidové zóny, jezírko nebo socha železničního stavitele Jana Pernera. V cílovém stavu na přednádražní terminál přímo naváže stanoviště linkových autobusů. Město také připravuje plány na propojení terminálu s čtvrtěmi jižně od hlavního nádraží.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika