Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

18.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ke kulatému stolu v drážďanském hotelu Pullman usedli zástupci českých a německých správců infrastruktury, dopravců, ministerstev dopravy a samospráv.

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

Na setkání, které se konalo v rámci společného projektu SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje 2017, se hovořilo i o zvýšení efektivity železniční dopravy v příhraničních oblastech, návaznosti regionálních spojů na vlaky vyšší kvality, ale také o modernizaci železnic a stavbě vysokorychlostní trati mezi Drážďany a Prahou. Delegáti probrali integrované systémy, tarify či další spolupráci v oblasti investic a výstavby. Delegaci Českých drah vedl místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Připomněl, že v případě, že budou VRT postaveny, jsou ČD připraveny na tuto trať nasadit adekvátní vlaky. Urbana doprovázeli jeho kolegyně Lenka Zohnová či ředitel odboru regionálních obchodních center (ROC) Zbyněk Savara. 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.29

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika