Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod vedením člena představenstva Českých drah Michala Štěpána a ředitele jeho kanceláře Radka Dvořáka se během srpna uskutečnily pracovní semináře pro střední technický a provozní personál všech pěti Dep kolejových vozidel národního dopravce.

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

Společně jednali o smluvních závazcích ČD, kde zástupci Úseku osobní dopravy informovali o parametrech, podle kterých jsou jednotlivé smlouvy vyhodnocovány. Hodně se diskutovalo o kvalitě vozidlového parku, jeho obnově a také o délce trvání a kvalitě oprav. Důležitým bodem schůzky se stala i kapitola pořizování náhradních dílů i softwarových úloh, které ne vždy umožňují využití svého potenciálu. Výstupy z těchto úloh nejsou pokaždé efektivní, a tak se ne vždy daří eliminovat nežádoucí výpadek kvalitních vozidel. Jejich náhrada staršími vozy je pak bohužel zdrojem nespokojenosti jak ze strany zákazníků, tak i objednatelů dopravy. Hovořilo se i o obězích vozidel a turnusových potřebách, o technologii údržby během obratů a o problematice termínování přístavby vozidel k jednotlivým dílenským opravám.


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 1.81

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika