Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

11.7.2022

Den plný parních lokomotiv si 4. června užili návštěvníci České Lípy a okolí. Ve směru do Doks, Mimoně nebo Blíževedel a zpět jezdila Rosnička 464.202. Součástí nostalgických jízd byla i dobročinná akce – předání šeku na opravu legendárního Albatrosa.

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě je více než rok deponován stroj 498.112. Na jeho opravu do vystavovatelného stavu byl na přelomu května a června 2021 ve spolupráci s Nadací Okřídlené kolo otevřen sbírkový účet, kde se podařilo od řady dárců nasbírat více než 270 tisíc korun. Navíc se nadace rozhodla, že vybranou částku dorovná na rovných 300 tisíc Kč. Částka byla předána u opravované lokomotivy. Ve stejný den byl otevřen sbírkový účet na opravu další parní lokomotivy v České Lípě. Vybrané peníze mají pomoci uvést do provozuschopného stavu Šlechtičnu (475.179), takzvanou Děčínskou Lízu. Na zajištění financí na opravu obou lokomotiv se podílí i společnost LOCOMOTIF.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika