Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

2.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

S řadou představitelů evropských institucí se na přelomu ledna a února v Bruselu sešli generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Česká delegace, ve které nechyběli ani zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), tak s kolegy z dalších zemí projednala aktuální problémy české železnice. Akce se konala pod záštitou europoslankyně Olgy Sehnalové.

V Bruselu hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

"Na stálém zastoupení ČR při EU proběhla diskuse s pracovníky zastoupení v čele s ambasadorem Jaroslavem Zajíčkem. Následně proběhl pracovní oběd s českými europoslanci. Jednání byl přítomen i Libor Lochman, výkonný ředitel CER,“ přiblížil program Pavel Krtek s tím, že seznámil přítomné se stanovisky ČD k implementaci a výkladu politického pilíře 4. železničního balíčku a požadavky na stát v souvislosti se samotnou aplikací a zajištění investic do vozidel z evropských prostředků. Bylo konstatováno, že balíček nadále umožňuje přímé zadání výkonů ve veřejném zájmu, za stanovených podmínek pro zadavatele.

Při této příležitosti se v neformálním rozhovoru zástupci ČD dotkli i článku publikovaného na serveru Politico 30. ledna 2017, jehož autor s odkazem na vyjádření eurokomisařek Violet Bulcové a Margrethe Vestagerové nepodloženě spekuloval o tom, že v minulosti ČD zneužily dominantního postavení na trhu a podnákladovými cenami se snažily vytlačit konkurenční dopravce. „Evropská komise sice zahájila šetření, neznamená to však, že by se ČD čehokoliv protizákonného dopustily. Pokud by tomu bylo jinak, nepochybně by v této věci již dávno rozhodly věcně příslušné instituce v České republice, tedy nezávislé soudy a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel. Podle jeho názoru takové neuvážené spekulace mohou poškozovat dobré jméno společnosti ČD, která se ničeho nezákonného nedopustila.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika