Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

18.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Vzhledem k rozsáhlé výlukové činnosti v brněnském železničním uzlu, která začala 3. června, aktivoval národní dopravce České dráhy na židenickém nádraží nově i mezinárodní pokladnu. Ta si již získala své zákazníky, neboť ve stanici zastavují všechny dálkové spoje EuroCity a railjet směřující jak na Slovensko, tak do Rakouska.

V Brně-Židenicích nově i mezinárodní jízdenky

Rozhodnutí o otevření mezinárodní pokladny padlo i vzhledem k velkým sídlištím nacházejícím se v severním sektoru jihomoravské metropole. S provozem mezinárodní pokladny v Židenicích se počítá minimálně do roku 2019. Příští rok začne v Brně opět další půlroční plánovaná výluka, která bude završena celoročním vyloučením železničního provozu brněnského hlavního nádraží v roce 2019. Pokladna je již dnes obsazena jak „vnitrostátním“, tak i „mezinárodním“ pokladníkem, který má navíc zkoušky z němčiny nebo angličtiny. Podle sdělení pracovníků pokladny ze Židenic mají zákazníci největší zájem o Včasné jízdenky Evropa a jízdní doklady City Star pak do sousedních zemí s akcentem na Slovensko, Rakousko a Polsko.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika