Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

7.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah se na začátku června zúčastnili zasedání regionálního UIC pro Evropu (RAE UIC). Na přetřes přišly například výzkum a vývoj nebo příprava témat pro program EU Shift2Rail 2.

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

„Jednání zahájila presidentka Švýcarské konfederace Doris Leuthard, dále jednání řídili šéf RAE UIC a pořádající společnosti BLS Bernard Guillelmon a generální ředitel UIC J.P.Loubinoux,“ uvedl Pavel Krtek, generální ředitel a předseda představenstva ČD. Na zasedání se řešila spolupráce mezi UIC a ERRAC v otázkách výzkumu a vývoje, příprava témat pro program EU Shift2Rail 2, prioritní témata UIC pro rok 2018, koridory nákladní dopravy a jejich podpora ze strany UIC, Quality Management Systém (databáze projektů UIC), standardizace (vyhlášky UIC a podpora evropské standardizace EU z pozice UIC) a spolupráce s Evropskou železniční agenturou EUAR (dříve ERA).

„V rámci akce proběhla rovněž řada kuloárních jednání se zástupci klíčových evropských železnic,“ uzavřel Pavel Krtek.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika