Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

7.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah se na začátku června zúčastnili zasedání regionálního UIC pro Evropu (RAE UIC). Na přetřes přišly například výzkum a vývoj nebo příprava témat pro program EU Shift2Rail 2.

V Bernu národního dopravce zastupoval Pavel Krtek

„Jednání zahájila presidentka Švýcarské konfederace Doris Leuthard, dále jednání řídili šéf RAE UIC a pořádající společnosti BLS Bernard Guillelmon a generální ředitel UIC J.P.Loubinoux,“ uvedl Pavel Krtek, generální ředitel a předseda představenstva ČD. Na zasedání se řešila spolupráce mezi UIC a ERRAC v otázkách výzkumu a vývoje, příprava témat pro program EU Shift2Rail 2, prioritní témata UIC pro rok 2018, koridory nákladní dopravy a jejich podpora ze strany UIC, Quality Management Systém (databáze projektů UIC), standardizace (vyhlášky UIC a podpora evropské standardizace EU z pozice UIC) a spolupráce s Evropskou železniční agenturou EUAR (dříve ERA).

„V rámci akce proběhla rovněž řada kuloárních jednání se zástupci klíčových evropských železnic,“ uzavřel Pavel Krtek.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika