Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Úřady chtějí ztišit nákladní dopravu u Berounky

Úřady chtějí ztišit nákladní dopravu u Berounky

8.11.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Snížení hluku nákladní železniční dopravy, prosazení rychlejšího propojení Prahy, Berouna a Hořovic, rekonstrukce stávající trati a její primární využití pro příměstskou dopravu a přesunutí dálkové osobní dopravy z údolí Berounky předpokládá ve společném memorandu ministerstvo dopravy, kraj a Svazek obcí – Region Dolní Berounka.

Úřady chtějí ztišit nákladní dopravu u Berounky

Resort dopravy chce navíc podpořit využití dotací z národních i unijních fondů na modernizaci brzdných systémů nákladních železničních vozidel a dosáhnout vyřazení hlučných vozů s litinovými špalíky. Současně hodlá resort zavést motivační systém plateb za využití tichých vozů, systémem bonus/malus. V rámci programu pro zajištění interoperability je plánováno využití prostředků EU, zhruba 180 milionů korun. To odpovídá modernizaci 30 tisíc vozů při spolufinancování do výše 50 % z veřejných prostředků. Modernizace s využitím těchto prostředků se uskuteční od letošního roku až do roku 2021 s cílem snížit hluk na železniční síti ČR, včetně trati z Prahy do Berouna do roku 2025.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika