Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / UIC má nové vedení. Belozerova vystřídal Mazzoncini

UIC má nové vedení. Belozerova vystřídal Mazzoncini

5.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do čela Mezinárodní železniční unie (UIC) byl začátkem prosince jmenován šéf italských železnic (FSI) Renato Mazzoncini. Na postu vystřídal Olega Belozerova, generálního ředitele Ruských železnic. S Mazzoncinim se již na dvoustranném jednání sešel generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

UIC má nové vedení. Belozerova vystřídal Mazzoncini

Mazzoncini byl do čela unie zvolen na valném shromáždění, které se konalo 1. prosince v ruském Petrohradu. Jeho zástupcem se stal Isa Apaydin, generální ředitel Tureckých železnic.

Předseda představenstva a generální ředitel ČD Pavel Krtek se s novým prezidentem UIC již sešel na dvoustranném jednání. „Poblahopřál jsem mu ke zvolení a zároveň ho ujistil o podpoře z naší strany při prosazování všech projektů, které přispějí k dalšímu rozvoji železniční dopravy a vzájemných obchodních vztahů,“ sdělil Krtek s tím, že prodiskutovali i další spolupráci v rámci Řídícího výboru CER včetně koncepce holdingového uspořádání železničních podniků.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika