Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

30.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Takřka po dvaceti letech se na regionální dráhu z Šumperka do Koutů nad Desnou vydaly vlaky národního dopravce. Od 11. prosince jezdí na dvacetikilometrové, loni čerstvě elektrizované dráze soupravy a jednotky Českých drah.

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Ty vystřídaly privátní spoje Svazku obcí údolí Desné, které pro Svazek zajišťovala společnost Arriva. Vlaky ČD najedou díky vyššímu objemu objednávky Olomouckého kraje ročně o 270 tisíc vlakových kilometrů více než doposud. Aktuálně jezdí mezi Šumperkem a Kouty nad Desnou patnáct párů vlaků a v ranních a odpoledních špičkách platí hodinový interval. Největším přínosem je přímé spojení odlehlých částí údolí Desné s krajským městem Olomoucí. Naopak na krátké odbočné dráze z Petrova nad Desnou do Sobotína zůstaly pouze dva páry spojů ve všední dny, které zajišťuje motorák. 


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.08

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika