Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

30.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Takřka po dvaceti letech se na regionální dráhu z Šumperka do Koutů nad Desnou vydaly vlaky národního dopravce. Od 11. prosince jezdí na dvacetikilometrové, loni čerstvě elektrizované dráze soupravy a jednotky Českých drah.

Údolím Desné opět jezdí vlaky ČD

Ty vystřídaly privátní spoje Svazku obcí údolí Desné, které pro Svazek zajišťovala společnost Arriva. Vlaky ČD najedou díky vyššímu objemu objednávky Olomouckého kraje ročně o 270 tisíc vlakových kilometrů více než doposud. Aktuálně jezdí mezi Šumperkem a Kouty nad Desnou patnáct párů vlaků a v ranních a odpoledních špičkách platí hodinový interval. Největším přínosem je přímé spojení odlehlých částí údolí Desné s krajským městem Olomoucí. Naopak na krátké odbočné dráze z Petrova nad Desnou do Sobotína zůstaly pouze dva páry spojů ve všední dny, které zajišťuje motorák. 


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.08

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika