Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

21.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Mezi Plzní a Vejprnicemi nejezdí od začátku března vlaky. Kvůli pokračující modernizaci železničního uzlu Plzeň tam minulý čtvrtek začala čtvrt roku trvající výluka.

U Plzně nepojedou čtvrt roku vlaky

To v praxi znamená, že za všechny zrušené expresy a osobní vlaky Českých drah pojede náhradní autobusová doprava podle výlukových jízdních řádů. Obchodní ředitel plzeňského Regionálního obchodního centra ČD Vladimír Kostelný upřesnil, že místo mezinárodních expresů jezdí autobusy v úseku Rokycany / Plzeň hl. n. – Nýřany a opačně. Náhradní doprava je v úseku Plzeň – Nýřany a zpět organizována v odlišných časových polohách a trasách a autobusy jedou výhradně podle výlukového jízdního řádu. Expresy během výluky mimořádně zastavují v Rokycanech a Nýřanech pro přestup z a na autobusy náhradní dopravy. Pro regionální vlaky je vydán samostatný výlukový jízdní řád. Omezení skončí 30. května. Bližší informace cestující naleznou na webu národního dopravce.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika