Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

4.10.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ústřední technická knihovna dopravy (ÚTKD) se stěhuje z pražského Žižkova do Kralup nad Vltavou. Do nových prostor v Poděbradově ulici národní dopravce přesune více než sto tisíc knih a bezpočet odborných časopisů, předpisů, norem, map a dalších publikací. Současná budova knihovny v pražské ulici Jana Želivského je součástí developerského projektu Nákladového nádraží Žižkov. Knihovna je v tuto chvíli kvůli stěhování uzavřena.

Tisíce knih se přesunou z Prahy do Kralup nad Vltavou

Odbor správní Generálního ředitelství ČD v čele s ředitelem Vladimírem Vojtíškem nyní připravuje stěhování zhruba sto dvaceti tisíců kusů knih, časopisů, předpisů, norem ČSN, UIC, OSŽD a EU, jízdních řádů, kartoték, mikrofiší a mnoha dalších. „Do Kralup přestěhujeme i knihovní regály, které se ovšem nejdřív musí vyprázdnit a demontovat,“ upřesnil knihovník Martin Navrátil. „Na změnu lokace se knihovna připravuje déle než rok. Zejména třídíme, vybíráme, odepisujeme a předáváme zájemcům duplicity a knihy z rezervního fondu,“ doplnil. Do nových prostor, jež jsou v majetku Českých drah, tak půjde přetříděný fond bez zbytečných duplicit, které se zde za léta nashromáždily. Zároveň je prováděna nová katalogizace.

Otevřeno bude v zimě

„Stěhování zahájíme poslední týden v září, hotovi budeme s koncem října,“ informoval Miloslav Vyplašil z odboru správního ČD. „Stávající prostory předáme následně Regionální správě majetku ČD Praha jako správci budovy,“ dodal.  Knihovna je nyní uzavřena. Čtenáři by však měli po dohodě se zaměstnanci knihovny ještě vrátit vše, co si doposud vypůjčili. „Zahájení provozu v nových prostorech předpokládáme na přelomu tohoto roku. Vše pochopitelně vyplyne ze situace. Veřejnost bude včas informována,“ uzavřel Vyplašil.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika