Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

22.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V Moravské Třebové, která leží na železniční trati Česká Třebová – Chornice v Pardubickém kraji, by v budoucnu měl vyrůst nový dopravní terminál. Zástupci města už požádali o dotace z evropského Integrovaného regionálního operačního programu, konkrétně ve výzvě „Výstavba a modernizace dopravních terminálů“.

Terminál vznikne i v Moravské Třebové

Cílem stavby přestupního dopravního terminálu je mimo jiné zlepšení vzhledu okolí železničního nádraží. Město již vykoupilo staré budovy a plochy v bezprostřední blízkosti stanice, jež by se měly proměnit v parkoviště pro individuální dopravu a zastávky regionální autobusové dopravy. Nově má vzniknout vícepatrová věž na samoobslužné odkládání jízdních kol, podobná třeba té v Přerově. Součástí výstavby je i úprava zeleně a doplnění městského mobiliáře. Tím vznikne důstojný přestupní uzel na vlaky Českých drah, které z Moravské Třebové zajišťují dopravu především do České Třebové, ale i do Dzbelu v Olomouckém kraji, nebo jihomoravských Velkých Opatovic a Boskovic.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika