Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

31.5.2018 – autor: REDAKCE

Řešení neutěšeného stavu na některých tratích ve Středočeském kraji a snaha kraje posílit vlakovou dopravu na páteřních linkách v okolí Prahy byly hlavními tématy dalšího setkání u kulatých stolů projektu Železniční doprava pro kraje.

SŽDC slíbila postupné odstraňování pomalých jízd

Tentokrát se diskuse zúčastnili zástupci krajů Jihočeského, Plzeňského a také klíčových objednatelů – kraje Středo­českého a hlavního města Prahy. Generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl, že správce infrastruktury ještě letos sníží počet pomalých jízd a provozních omezení nejméně o 65 procent oproti výchozímu stavu v závěru roku 2017. SŽDC rovněž představila projekty modernizace infrastruktury. Člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy Michal Štěpán přislíbil maximální vstřícnost k požadavkům jednotlivých krajů na nová vozidla. Upozornil ale, že pořídit nová vozidla trvá minimálně dva roky od uzavření kontraktu s výrobcem a ČD mohou celý proces spustit až na základě konkrétní dohody s krajem. Celý projekt společně pořádají ČD a SŽDC.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.83

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika