Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

2.3.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Trať z Berouna do Plzně je od podzimu pokryta systémem GSM-R. Ten zajišťuje mobilní telefonní a datovou komunikaci pro potřeby provozu, tedy hlasovou komunikaci, komunikaci s vozidly, zasílání zpráv, datové služby a dále aplikace pro vytváření speciálních uživatelských skupin.

Systém GSM-R umožní i nasazení ETCS

Díky tomu je významná část III. koridoru pokryta signálem v kvalitě, která odpovídá mezinárodnímu standardu EIRENE a zároveň umožňuje nasazení zabezpečovacího systému ETCS. SŽDC nechala v rámci projektu vybudovat základnové stanice, které zajišťují šíření signálu a spojení mezi uživatelem sítě a jejím centrálním spojovacím systémem. S rozšířením sítě byla zvětšena i centrální spojovací a řídicí část systému. Doplněna byla také nezbytná pozemní telekomunikační infrastruktura. Protože jde o fázovaný projekt, byly i náklady rozděleny do dvou částí. Celkové náklady první fáze jsou více než 120 milionů korun.  SŽDC předpokládá, že celkové výdaje se vyšplhají na více než 450 milionů korun. Většinu však pokryjí peníze z EU.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika