Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Strojvedoucí na Vysočině se školí na RegioFoxe

Strojvedoucí na Vysočině se školí na RegioFoxe

9.2.2024

České dráhy se snaží co nejvíce zkrátit zdržení nasazení nových vlaků RegioFox způsobené zdlouhavým schvalováním a zkušebním provozem na straně výrobce, polské společnosti Pesa Bydgoszcz. S předstihem proto od 15. ledna zahájily zkušební provoz jednotky RegioFox na Vysočině s cílem dopředu proškolit dostatečný počet strojvedoucích a personálu údržby.

Strojvedoucí na Vysočině se školí na RegioFoxe

To umožní nasadit nové vlaky bez odkladu hned po jejich převzetí od výrobce, což by se mělo stát letos na jaře. „Výrobce nových vlaků RegioFox má nyní zhruba třičtvrtěroční zpoždění při schvalování nových vlaků pro naši společnost. Abychom toto zdržení při uvádění moderních jednotek do provozu zkrátili na minimum, v rámci zkušebního provozu jsme zahájili dopředu školení strojvedoucích a personálu údržby v Havlíčkově Brodě, odkud budou RegioFoxy vypravované na tratě na Vysočině a v Pardubickém kraji,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
„Věříme, že výrobci se do letošního jara podaří dokončit zkušební provoz a získat typové schválení RegioFoxů, což otevře prostor pro převzetí už vyrobených vlaků. Díky školení dostatečného počtu strojvedoucích a techniků je pak můžeme nasadit do provozu bez dalšího prodlení a urychlíme tak nasazení nových jednotek do běžného provozu na Vysočině a v Pardubickém kraji minimálně o jeden až dva měsíce,“ doplnil náměstek.   
V depu v Havlíčkově Brodě se budou starat o 16 motorových jednotek RegioFox, z toho jich devět vyrazí na Vysočině, například na trati Havlíčkův Brod – Jihlava – Slavonice, a sedm je jich určených pro Pardubický kraj pro trať Havlíčkův Brod – Chrudim – Pardubice. 

Čeká se na schválení
Nové jednotky řady 847 RegioFox vyrábí společnost Pesa v polské Bydgoszczi. V současné době zajišťuje jejich schválení u Drážního úřadu, které je nezbytné získat ještě před předáním vozidel dopravci. Po schválení vozidel a jejich převzetí Českými drahami v letošním roce budou uvedeny do provozu nejen na Vysočině a v Pardubickém kraji, ale také v Jihočeském, Středočeském, Královéhradeckém nebo v Pardubickém kraji a v Praze. Zatím jsou jednotky RegioFox stále v majetku výrobce a nadále probíhá jejich zkušební provoz. Kvůli zhruba tři čtvrtě roku trvajícímu zdržení výrobce se schvalováním jednotek řady 847 RegioFox má Pesa Bydgoszcz letos dodat skoro 60 jednotek. 
Motorové jednotky RegioFox jsou bezbariérové, klimatizované vlaky vybavené dalšími službami pro pohodlné cestování do zaměstnání, školy nebo za volnočasovými aktivitami, a to například palubní wi-fi sítí, elektrickými zásuvkami a USB konektory pro dobíjení cestovní elektroniky, prostory pro velká zavazadla včetně kočárků a jízdních kol nebo audiovizuálním informačním systémem. Motorové jednotky jsou vybavené motory Rolls-Royce s možností využívat nejnovější generaci ekologicky šetrných paliv HVO. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika