Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Stříbrný šíp vyrazil poprvé do Plzně

Stříbrný šíp vyrazil poprvé do Plzně

6.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Legendární motorový vůz Stříbrný šíp se letos poprvé veřejnosti předvedl pří jízdě do Plzně. Unikátní vlak, vypravený z pražského hlavního ve středu 14. února, vezl zástupce obchodních partnerů Českých drah na jednání do Prazdroje.

Stříbrný šíp vyrazil poprvé do Plzně

Šíp vyjel i o den později s dalšími partnery ČD, nicméně jen po Praze. Motorový vůz řady M 260.001 byl zkonstruován v ČKD na základě poptávky ČSD z roku 1936 po rychlém a ekonomickém vozidle pro nasazení na méně vytížené vnitrostátní rychlíky a spěšné vlaky. Ve spolupráci s automobilkou Praga vzniklo jedinečné vozidlo, které v mnoha ohledech předběhlo svoji dobu. Najezdil pouze 50 tisíc kilometrů, v roce 1952 byl odstaven a čekal na své znovuzrození. Kompletní oprava vozu začala v roce 2011. Podílely se na ní dceřiné firmy Českých drah DPOV a VÚŽ a dokončily ji v roce 2016. Vůz už na běžných linkách nejezdí, často je však k vidění na různých reprezentačních akcích.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika