Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Stanice Markvartice opět slouží cestujícím

Stanice Markvartice opět slouží cestujícím

9.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Na bezmála jednu miliardu korun bez DPH vyšla rekonstrukce trati mezi severočeským Benešovem nad Ploučnicí a Rumburkem.

Stanice Markvartice opět slouží cestujícím

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zde obnovila železniční svršek i spodek, zrekonstruovala mosty, přejezdy a propustky a nainstalovala sdělovací a zabezpečovací techniku. V několika stanicích je navíc díky elektrickým přípojkám zajištěn elektrický ohřev výměn. Ke zvýšení kapacity trati pak přispělo obnovení stanice Markvartice. Cílem projektu bylo především zvýšení jízdního komfortu a bezpečnosti provozu. Cestující jistě potěší i zvýšení traťové rychlosti, a tedy zkrácení jízdních dob. Financování z více než dvou třetin pokryje evropská dotace z Fondu soudržnosti. Na tuzemské straně se o platbu postaral Státní fond dopravní infrastruktury.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.14

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika