Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

28.2.2017 – autor: MARTIN HARÁK

S novým jízdním řádem 2017 se změnila i spolupráce Českých drah a polské společnosti Przewozy Regionalne na hraničním železničním přechodu Lichkov – Międzylesie.

Spolupráce s polským dopravcem se změnila

Cestující již nemohou využít výhod přímého spojení s dolnoslezskou metropolí Wrocławí, neboť od loňského 11. prosince je přeshraniční regionální železniční doprava zajišťována sice navazujícími vlaky obou dopravců, ale nově s nutností přestupu v obou pohraničních stanicích. Přes-hraniční úsek, zasazený do malebného sedla na úpatí Orlických hor a masivu Králického Sněžníku, obsluhuje buď česká souprava s obousměrným přestupem v Międzylesie nebo polská elektrická jednotka s přestupem v Lichkově. České dráhy nasazují na přeshraniční spoj soupravu z vozů řady B a BDs v čele s elektrickou lokomotivou řady 163, upravenou pro provoz na polské železniční síti. Przewozy Regionalne sjednotily vozbu na vlacích v úseku Wrocław – Miedzylesie, která je nyní zajišťována polskými jednotkami řady EN 57. Přímé spojení Wrocławi s Pardubickým krajem  je tématem, o němž se stále živě diskutuje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika