Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

30.8.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvojice speciálně vypravených vlaků Českých drah opět vyrazila na slavnosti piva do pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

Speciály na slavnosti piva přivezla Bardotka s Hektorem

Zvláštní expresy přijely na Tachovsko ze dvou směrů – jeden z Plzně, druhý z Karlových Varů. V čele plzeňského speciálu, v němž byly zařazeny vozy řady Bdt a BamBistro a který zastavil například v Holýšově, Horšovském Týně, Tachově a Plané, se blýskla motorová lokomotiva řady 749.121. O speciál s vozy řad Bdt, B a BDa, jenž měl do Chodové Plané namířen z Varů přes Bečov nad Teplou a Mariánské Lázně, se naopak postaral stroj 720.145. V rámci pivních slavností ve stanici mimořádně zastavily i vybrané Západní expresy a vlak IC Pendolino 512. Několik stovek návštěvníků se mohlo těšit na netradiční prohlídky pivovarského provozu, četné koncerty, odemčené skalní sklepy, zábavné hry a soutěže nejen pro děti včetně klání o titul Pivní rytíř a Pivní rytířka, pivovarskou tombolu a samozřejmě ochutnávky piva a specialit na grilu.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika