Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Sněhové radovánky v Tatrách

Sněhové radovánky v Tatrách

7.1.2015 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Letošní zima je v plném proudu a počasí po dlouhém otálení konečně začíná těšit vyznavače zimních radovánek. Také České dráhy přicházejí s lákavou nabídkou ČD Tatry. Jak název napovídá, půjde o vyžití u východních sousedů s pořádnou porcí výhod. Nabízíme nejen jízdenku do Popradu, na tatranské električky a zubačku, ale i skipas na zvolený počet dní a řadu dalších benefitů včetně zvýhodněných cen ubytování. Nabídka flexibilních balíčků odstartovala 6. ledna a potrvá až do 7. dubna 2015.

Sněhové radovánky v Tatrách

Stále větší počet zákazníků nechce trávit čas hledáním nejvýhodnějších nabídek ubytování, dopravy, stravování a dalších aspektů své dovolené, ale vyhledává komplexní nabídky, které šetří čas i peníze. Toho si je dobře vědom i národní dopravce, a proto na zimní sezonu připravil ve spolupráci se slovenským dopravcem ZSSK výhodné balíčky služeb. Pod názvem ČD Tatry se tak ukrývají jízdenky nejen pro dopravu do slovenských velehor, ale i síťová jízdenka po tamních horských železnicích, skipasy, slevy na ubytování a vstupy do zařízení pro další volnočasové aktivity.

Skipasy je možné využít ve střediscích provozovaných společností Tatry Mountain Resorts (TMR) Jasná (balíček Jasná) nebo Štrbské Pleso, Hrebienok (Starý Smokovec) a Tatranská Lomnica (balíček Vysoké Tatry). Všechny typy balíčků jsou flexibilní – to znamená, že délka pobytu v Tatrách nemusí být shodná s počtem dní skipasu. Balíčky lze zakoupit k cestě vlakem SC 240/241 Pendolino nebo EC 242/243 Košičan, a to od 1. 1. 2015 v eShopu ČD a u pokladních přepážek ČD s prodejem mezinárodních jízdenek.

Zima nemusí být jen lyžování

Pokud se chcete věnovat i jiným aktivitám než sjezdovému lyžování, třeba běžkám, anebo zajít do aquaparku, pak je svou variabilitou balíček Vysoké Tatry ideální variantou.

Při nejisté prognóze počasí totiž přijde vhod celodenní vstup do Aquacity Poprad. Dopravu mezi vyhlášenými tatranskými středisky a vyhledávanými turistickými cíli přitom zákazníci využívající těchto balíčků nemusí řešit. Balíček s jednodenním a dvoudenním skipasem totiž obsahuje třídenní síťovou jízdenku na Tatranské elektrické železnice (TEŽ) a ozubnicovou železnici (OŽ). S třídenním a šestidenním skipasem se pak platnost síťové jízdenky na obě sítě rozšiřuje na sedm dní.

Od víkendové návštěvy po 14denní dovolenou

Ceny jsou stanoveny fixně v eurech a přepočítávají se na české koruny dle aktuálně platného jednotného železničního kurzu. Například pro víkendovou lyžovačku se přímo nabízí balíček pro dospělého s jednodenním skipasem, jehož cena se podle tarifní vzdálenosti výchozí stanice pohybuje od 68 (Český Těšín) do 96 eur (Plzeň), s šestidenním skipasem od 168 do 214 eur. Junioři (datum narození po 1. 1. 1997) zaplatí cenu zhruba dvoutřetinovou. Podobně zvýhodněni jsou senioři a skupiny od šesti osob výše.

Vyrazit s výhodnou nabídkou je ale možné i na plnohodnotnou dovolenou – délka platnosti balíčku je totiž až 15 dní, přičemž místenka pro cestu tam a pro cestu zpět může být vystavena na libovolný den v rámci platnosti balíčku. Myšleno je i na případ nepříznivých okolností – vrácení balíčku je možné v době jeho platnosti, po uplynutí platnosti nikoli. Vždy je však nutné vrátit celý balíček. Poukaz na skipas si následně cestující vymění za skipas u pokladny v některém z areálů. Podrobné informace včetně seznamu ubytovacích zařízení poskytujících slevu zákazníci najdou na stránkách  www.cd.cz/cdtatry.               

 


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika