Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Slovenské Peršingy jsou po modernizaci rychlejší

Slovenské Peršingy jsou po modernizaci rychlejší

29.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Dvousystémové elektrické lokomotivy řady 361, které jsou ve vlastnictví Železniční společnosti Slovensko (ZSSK), se běžně objevují i na tuzemských kolejích v čele mezinárodních expresů na trase Žilina – Praha. Stroje vznikly přestavbou stejnosměrných lokomotiv řady 163, slangově označovaných jako Peršingy.

Slovenské Peršingy jsou po modernizaci rychlejší

První lokomotiva byla veřejnosti představena na ostravském veletrhu Czech Raildays v roce 2012, nicméně prototyp 361.001 absolvoval typovou zkoušku na cerhenickém zkušební okruhu dceřiné společnosti VUZ již v listopadu 2011. Momentálně ZSSK vlastní 26 strojů, které firma ŽOS Vrútky zmodernizovala ve třech podsériích. Nejprve v letech 2011 až 2012 vyjelo na koleje pět lokomotiv, určených pro max. rychlost 140 km/h a následně v období let 2013 až 2017 přibylo dalších 21 lokomotiv, které jsou schopné jezdit rychlostí až 160 km/h. A právě tato dvacítka strojů bude navíc v příštím roce vybavena evropským zabezpečovacím systémem ETCS.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika