Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

16.11.2017 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka zakončilo o posledním říjnovém víkendu letošní sezonu. České dráhy při této příležitosti vypravily do Lužné z pražského nádraží Braník speciální nostalgický vlak tažený legendární parní lokomotivou Šlechtičnou 475.179.

Šlechtična ukončila letošní muzejní sezonu v Lužné

Devítivozová souprava se zařazenými vozy řad Bai, Be, Ce a WLAB přivezla do muzea několik stovek návštěvníků. Letos muzeum národního dopravce navštívilo více než třiatřicet tisíc lidí, tedy o zhruba tři tisíce lidí více než loni. Konaly se zde i tradiční Parní víkendy nebo meeting parních lokomotiv Luženská setkání. Příští rok bude muzeum otevřené již od 29. března. Do konce května zájemce o železniční historii přivítá vždy o víkendech a svátcích. Od června do září bude přístupné po celý týden mimo pondělky a pak opět již jen ve dnech pracovního volna. Muzeum funguje od roku 1999. Zdejší zaměstnanci se zabývají údržbou a provozem historických drážních vozidel, která jsou nasazována na nostalgické jízdy po celé republice.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.11

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika