Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Singrovka zajíždí do Kyselky pravidelně

Singrovka zajíždí do Kyselky pravidelně

2.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Retrosouprava Mattoni expresu zajíždí od začátku července do Kyselky u Karlových Varů. Singrovka M2 40.0100 už se na trase z krajské metropole a Vojkovic objevila v soupravě s osobním vozem řady BFalm a motorovým vozem M 262.043 na konci května, když přivezla stovky lidí na zdejší Kyselské slavnosti.

Singrovka zajíždí do Kyselky pravidelně

Navíc v neděli 2. července a v následujícím týdnu několikrát vyjela v rámci 52. Mezinárodního filmového festivalu za novorolskými „Holkami z porcelánu“, do porcelánky Thun. Na vlečku do Mattonky bude Singrovka zajíždět pravidelně každou sobotu, tedy ještě 5., 12., 19. a 26. srpna. Vlak z karlovarského dolního nádraží vyráží v 9:30, z horního v 9:40 a Vojkovic nad Ohří v 10:03. Poté souprava pendluje jen mezi Kyselkou a Vojkovicemi. Zpět do Karlových Varů odjíždí v 15:20. Jízdné se platí ve vlaku přímo průvodčímu.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika