Železničář / Hlavní zprávy / Singrovka jezdí do Kyselky pravidelně
Singrovka jezdí do Kyselky pravidelně
19.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK
Nestává se příliš často, aby se na vlečce, kde desítky let kralovala nákladní doprava, objevil osobní vlak. A navíc historický. O posledním květnovém víkendu se tak stalo na trase mezi Karlovými Vary a Kyselkou. České dráhy na zdejší slavnosti vyslaly retrosoupravu Mattoni expres v čele s motorovým vozem Singrovka. V létě se na trase objeví pravidelně.

Vůz M 240.0100 bude o letní sezoně na vlečku do areálu „Matonky“ zajíždět pravidelně.Akci si nenechaly ujít stovky cestovatelů z celé republiky. „Přijeli jsme do kempu u Varů na víkend a nejprve jsme si říkali, že se budeme chladit u Ohře. Jízda je ale příjemným zpestřením,“ konstatoval Radoslav Novohradský, který přicestoval se svou manželkou z Prahy.
Vyrazila i Kredenc
Původně měla z karlovarského dolního nádraží přes Vojkovice nad Ohří vyrazit jen Singrovka, ČD však do soupravy operativně zařadily další dva vozy – osobní řady BFalm a motorový M 262.043. A vyplatilo se, vlak byl zcela zaplněn. „Během dne Singrovka ještě dvakrát vyrazila do Vojkovic, pozdě odpoledne jsme pak odjeli zpět do Karlových Varů,“ řekl Marek Plochý, manažer Nostalgie ČD. Na příjezd vlaku navázala organizovaná prohlídka Lázní Kyselka s odborným výkladem a další kulturní program. Výletníci si také mohli projít Muzeum Mattoni v Löschnerově pavilonu.
Další Mattoni expresy vyrazí za bohatou historií a poznáním obce Kyselka ještě 23. a 30. července, a ve dnech 6., 13. a 20. srpna. Jízdné se platí ve vlaku přímo průvodčímu.
Další články této rubriky
Mezinárodní ČD spoje zajíždí do 120 destinací
30.3.2025 - Mezinárodních spojů ČD přibývá. Letos dopravce vypravuje celkem 148 mezistátních dálkových spojů a další čtyři sezonní vlaky do Polska, které obsluhují 120 různých destinací v šesti evropských zemích – v Německu, Rakousku,… »
V jídelních vozech Českých drah začalo jaro
25.3.2025 - V jídelních vozech Českých drah odstartovalo jaro. Alespoň tedy na talíři. Na začátku března totiž do jídelních vozů ČD Restaurant se servisem JLV dorazila nová sezonní nabídka, která svým zaměřením vyhlíží nejnadějnější… »
ČD navýšily počet bezbariérových spojů
20.3.2025 - Počet bezbariérových vlaků Českých drah díky loňské rekordní dodávce nových vozidel vybavených pro cestování osob na vozíku a lidí s handicapem opět vzrostl. Dopravce má v současnosti ve svém parku bezmála 900 vozů a jednotek… »