Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Siemens zakládá oddělení pro schvalování vozidel

Siemens zakládá oddělení pro schvalování vozidel

23.3.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ Foto: Siemens Mobility

Pražská pobočka společnosti Siemens Mobility zřizuje oddělení, které bude celosvětově odpovědné za schvalovací procesy kolejových vozidel z portfolia firmy. Navíc má úzce spolupracovat s českým oddělením Vývoje a konstrukce, s centrálním autorizačním oddělením v Německu a mělo by také koordinovat spolupráci mezi zkušebními laboratořemi (např. VUZ), schvalovacími orgány, orgány státní správy a provozovateli vozidel.

Siemens zakládá oddělení pro schvalování vozidel

Pražské oddělení má mít odpovědnost za úplný schvalovací proces, počínaje sestavením a kontrolou termínového plánu přes tvorbu a kontrolu rozpočtu až po plánování a organizaci zkoušek potřebných pro schválení. Dopravci mohou na dráhách provozovat pouze vozidla s prokázanou technickou způsobilostí. Proto je součástí plnění zakázky ze strany výrobce nejen včasné dodání vozidla, ale i jeho schválení pro provoz. Z projektů, s nimiž se cestující letos setkají, lze kromě lokomotiv Vectron uvést i moderní vozy pro rychlost 200 km/h pro ČD.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika