Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

11.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Odborný seminář na téma zlepšení dopravní obslužnosti na trati 241 mezi Jihlavou a Znojmem uspořádala 1. prosince společnost Regio 2020 ve Starči na Třebíčsku. Schéma železničních tratí vymezenými obcemi Stařeč, Okříšky a Třebíč vytváří stav, který je dlouhodobě neudržitelný pro rozvoj bývalé Severozápadní dráhy.

Seminář řešil zlepšení dopravní obslužnosti

Na semináři se diskutovalo mimo jiné o možnosti výstavby nové tříkilometrové spojovací trati vedoucí ze Starče do oblasti zastávky Třebíč-Borovina, čímž by vzniklo konkurenceschopné železniční páteřní propojení Moravských Budějovic a Třebíče. Denně se na této trase přepravuje několik tisícovek lidí, kteří by v ideálním případě mohli místo automobilů nebo autobusů jezdit moderními vlaky. Takzvaná Stařečská spojka by navíc pomohla vybudování železniční zastávky v blízkosti vlastní bytové zástavby. Současné nádraží, vzdálené takřka dva kilometry od obytné zóny, by se mohlo stát například muzeem Severozápadní dráhy.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika