Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šéfem Společenství evropských železnic se stal Grube z DB

Šéfem Společenství evropských železnic se stal Grube z DB

19.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Společenství evropských železnic (CER) má od pondělí nového prezidenta. Stal se jím šéf Deutsche Bahn Rüdiger Grube. Do vedoucího křesla jej zvolila valná hromada, která dnes zasedala v Berlíně. Grubemu už pogratuloval i generální ředitel Českých drah Pavel Krtek.

ŠéfemSpolečenství evropských železnic se stal Grube z DB

Ředitel Deutsche Bahn Rüdiger Grube byl v pondělí zvolen novým prezidentem Společenství evropských železnic (CER). Ve funkci nahradil šéfa rakouských ÖBB a dosavadního spolkového kancléře ve Vídni Christiana Kerna.  Ten v čele CER stál od roku 2010.

Grube nejen před českými zástupci konstatoval, že v CER chce prosazovat zájmy celého železničního společenství, tedy i středních a malých dopravců. Podle vedení Českých drah je společenství pro národního dopravce důležité při prosazování našich zájmů vůči unijním institucím.

Šéf Deutsche Bahn nyní velí organizaci, která zastřešuje více než sedmdesátku železničních dopravců. Ti zaměstnávají  1,2 milionu zaměstnanců a přepraví téměř devět milirad cestujících ročně. Grubeův mandát vyprší příští rok, poté mu ale může být prodloužen.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika