Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Revitalizace zlepšila parametry trati

Revitalizace zlepšila parametry trati

3.4.2017 – autor: REDAKCE

Na části revitalizované trati Pardubice – Ždírec nad Doubravou se v uplynulých dvou letech uskutečnila celková přestavba železničních stanic Chrudim, Slatiňany a Hlinsko v Čechách. Vznikla zde poloostrovní nástupiště s úrovňovým přístupem.

Revitalizace zlepšila parametry trati

Celkovou obnovou prošel i traťový úsek z Chrudimi až do Chrasti u Chrudimi, kde se na většině trati zvýšila rychlost z původních sedmdesáti až na 100 kilometrů za hodinu, a pro potřeby křižování byla zřízena výhybna Cejřov mezi Vrbatovým Kostelcem a Prosetínem. Stavbaři rovněž obnovili traťové a staniční zabezpečovací zařízení a zlepšilo se zabezpečení přejezdů dovybavením některých z nich závorami. V budoucnosti se očekává i modernizace dalších traťových úseků, zejména z Pardubic do Chrudimi. Pro tuto významnou spojnici se pořizuje přípravná dokumentace k výstavbě takzvané Ostřešanské spojky, která by měla zlepšit cestování do metropole Pardubického kraje.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika